Ученици II-3 одељења су 12.5.2022. године на Природно математичком факултету обишли Департман за биологију и екологију.

Осим упознавања амбијента, имали су прилику да виде фосиле, препариране животиње и биљке месождерке. Посебно им се допао рад у лабораторији. Након слушања прилагођеног предавања о крвотоку, ученици су микроскопом посматрали ћелије људске крви. Научили су да користе пипету којом су касније хранили ћелије посебним намирницама биљног порекла. Утврдили су знања о важности здраве исхране. Вратили су се у школу пуни лепих утисака.

Ову активност приуштила нам је др Александра Изгарјан, у сарадњи са својим колегама.

                                                                                                                                                                                                                                                                                        Софија Бабић

Увећај фонт