СВЕТОСАВСКА ПРИРЕДБА

Светосавска приредба

27. јануара 2018. године прослављена је Школска слава Свети Сава. Са почетком у 16 сати, обављено је освећење славског колача. Освећењу славског колача присуствовали су ставрофор Ђорђе Ђурђев, кум школе Љубиша Трифуљеско са супругом и в.д. директор школе магистар Катарина Ковачевић. Холом се ширио мирис тамјана који је све присутне подсећао на дух православља и човека који је заслужан за просвећење народа.

Приредбу посвећену највећем српском просветитељу су кроз рецитације, драмске текстове, песму и игру припремили ученици нижих и виших разреда заједно са својим учитељима, учитељицама и предметним наставницима   У ходницима школе приређена је изложба ликовних радова.

Мудрост нашег светитеља „На свим својим путевима знајте да буду прави путеви ваши и ноге ваше неће се спотицати“  нас је још једном подсетили на праве духовне и моралне вредности које време не брише већ само темељи на добрим и племенитим делима.

мудрост Светог  Саве

Организација и прослава Светог Саве: Управа школе

(в.д. директора школе мр Катарина Ковачевић и помоћник директора школе мр Ана Шобот)

Аутор сценарија, реализатор и координатор: Јелена Лазаревић