УЧЕНИЦИ НАШЕ ШКОЛЕ УЧЕСТВОВАЛИ СУ У ОБЕЛЕЖАВАЊУ СВЕТСКОГ ДАНА СРЦА

У оквиру Грађанског васпитања ученици наше школе учествовали су у обележавању Светског дана срцаСветски дан срца. Манифестација је одржана у Заводу за здравствену заштиту студената. Ове године Светски дан срца обележава се под слоганом „Ојачајте своје срце”, наглашавајући значај здравих стилова живота, као и значај превенције и контроле фактора ризика за настанак болести срца и крвних судова у свим популационим групама.

Деца представљају посебно ризичну категорију за појаву болести срца и крвних судова. Болести срца и крвних судова могу да се јаве и пре рођења, а ризик расте током детињства усвајењем лоших животних навика, као што су неправилна исхрана, недостатак физичке активности и изложеност дуванском диму. Одређене непрепознате и нелечене заразне болести код деце су посебан проблем, јер могу да изазову трајна оштећења на срцу, која се често лече једино хируршким интервенцијама.

Ученике је водио наставник Грађанског васпитања Александар М.

УЧЕНИЦИ НАШЕ ШКОЛЕ УЧЕСТВОВАЛИ СУ У ОБЕЛЕЖАВАЊУ СВЕТСКОГ ДАНА СРЦА